Reikia pagalbos ? Skambinkite +370 63339131

Pomados ABC

oak-beard-care-2

Šiek tiek apie pomadas ir jų istoriją.

 

Šiuo metu itin populiarus plaukų formavimo produktas turi pakankamai gilią istoriją. Pirmosios pomados atsirado 19 a., pagrindinis jų ingredientas buvo lokio riebalai. Bėgant laikui pomadų sudėtis keitėsi. 20 a. lokio riebalus pakeitė vazelinas ir bičių vaškas, priemonė tapo populiaresnė ir lengviau naudojama. Pats žodis pomada yra kilęs iš Lotynų kalbos vaisiaus pavadinimo – pomum ir Italų kalbos obuolio pavadinimo – pomata arba pomo. Pirmųjų senovėje naudotų tepalų pagrindinis ingredientas buvo trinti obuoliai. Dabar šiuolaikinėse priemonėse naudojami įvairūs kvapai, o ne gryni vaisiai.

Ištobulinus priemonės sudėtį ir atsiradus naujiems gamintojams, pomados ėmė populiarėti 20 a. antrajame dešimtmetyje. Priemonė vis dažniau tapo džentelmenų būtinybe, kurios pagalba plaukus kontroliuoti buvo labai lengva. Tuometinis požiūris į vyro išvaizdą buvo gana konservatyvus, pomados buvo naudojamos kuriant klasikines šukuosenas, kai visi plaukai (dažniausiai trumpi) buvo šukuojami į šoną arba atgal, nepaliekant nė vieno styrančio plaukelio.

2010 metais pomados susigrąžino savo populiarumą. Tačiau dabartinio populiarumo neįmanoma lyginti su tuo, koks jis buvo 20 a. penktajame dešimtmetyje, kuris dar vadinamas rokenrolo era. Šį laikotarpį drąsiai galima vadinti pomadų aukso amžiumi. Jaunoji maištininkų karta atsisakė konservatyvaus stiliaus, todėl nieko keisto, kad pasikeitė ir šukuosenos. Tokioms šukuosenoms, kaip Pompadour, Flat Top arba Duck Tail, reikėjo ypatingai stiprių plaukų formavimo priemonių.

Dabar pomados nėra vienintelės plaukų formavimo priemonės, parduotuvėse galima rasti daugybę kitų – formavimo pastų, gelių, lakų. Pomadų privalumas – efektyvumas (juk norimą rezultatą lengvai pasieksite su labai nedideliu kiekiu priemonės!) ir sudėtis, kuri dažniausiai yra naturalios kilmės medžiagų. Didžiuosiuose prekybos centruose randamos priemonės yra ne tokios efektyvios, dažnai sudėtyje turi cheminių elementų, kurie neigiamai lemia sveikatos pokyčius ir turi žemą kainos ir kokybės santykį – už žemos kokybės produktą mokate pakankamai didelę kainą. Prieš renkantis plaukų formavimo priemones patariame pagalvoti ir apsispręsti, kas kasdien turės sąlyti su Jūsų plaukais ir galvos oda.

Kaip išsirinkti pomadą?

Pomadų yra labai daug ir jose nesunku pasiklysti. Mūsų parduotuvėje yra surinktos geriausiai vertinamos, kokybiškiausios pomados, todėl išsirinkti bus lengviau. Jei Jūs pirmą kartą perkate pomadą, geriausia pažintį su šia plaukų priemone pradėti nuo vidutinės arba lengvos fiksacijos pomados, kadangi tokio tipo pomadas paprasta naudoti, jomis lengvai išmoksite tinkamai formuoti plaukus. Tai kitoks plaukų formavimo produktas, todėl reikės šiek tiek kantrybės ir praktikos, norint išmokti juo naudotis. Tačiau įgudę Jūs turėsite neribotas plaukų formavimo galimybes! Lyginant su kitomis priemonėmis, pomada plaukuose išlieka ilgiau, todėl kiekvieną kartą formuojant plaukus jos reikės labai nedidelio kiekio.

Naudojimas

Prieš pradedant formuoti plaukus siūlome apsirengti. Ne dėl to, kad pasieksite geresnį rezultatą, tiesiog dėl to, kad rengiantis priemonės nepatektų ant Jūsų aprangos. Tačiau jei manote, kad pomados plaukuose yra tiek, kad ji tikrai nekels grėsmės Jūsų aprangai ir kad esate pakankamai atsargus, galite naudoti priemonę iškart išlipę iš dušo. Pomada pėdsakus medžiagoje gali palikti  tuo atveju, jei yra neišdžiuvusi, plaukuose yra labai didelis jos kiekis arba pati pomada yra specifinė ir tepli. Laikui bėgant Jūs tikrai perprasite visas savo priemonės subtilybes.

Verta žinoti, kad pomada, esant skirtingai temperatūrai, keičia savo būvį, t.y. šiltoje aplinkoje priemonė bus skystesnė, nei esanti vėsioje aplinkoje. Tai ypač aktualu stiprios fiksacijos pomadoms. Skirtumas paprastas – skystesnę pomadą lengviau naudoti. Tačiau tai labai lengvai išsprendžia plaukų džiovintuvas – šilto oro srove pašildykite pomadą ir ji suskystės. Jei neturite plaukų džiovintuvo, galite naudoti šiltą vandenį. Tiesiog pamerkite priemonės indelį į šiltą vandenį ir ji suskystės. Venkite šildymo mikrobangų krosnelėje arba orkaitėje, taip elgtis negalima. Lengviausias ir paprasčiausias būdas yra pomados sušildymas tarp pirštų. Nedidelį kiekį pomados patrinkite tarp pirštų ir priemonė suskystės.

Dabar belieka priemonę įtrinti į delnus ir lengvais judesiais velti, formuoti plaukus, į juos įtrinant pomadą. Jei formavimo metu pomada sukietėja ir jaučiate, kad tampa sunkiau formuoti plaukus, plaukų džiovintuvu sušildykite priemonę ir tęskite formavimą.

Nesidalinkite šukomis su kitais žmonėmis. Ne dėl to, kad Jums to gaila. Šukuojant plaukus pomados atsiras Jūsų šukose. Juk kiti žmonės nenorėtų, kad jų plaukuose atsirastų Jūsų naudojamos priemonės. Taip pat nenaudokite kitų žmonių šukų – Jūsų draugei tai tikrai nepatiktų.

Odos priežiūra. Jei po naudojimo priemonės pastebite kur nors ant odos, būtinai ją pašalinkite. Pomada yra riebi priemonė, todėl patekusi ant odos jai neleidžia kvėpuoti. Tai gali sukelti spuogų atsiradimą.

Taip pat verta žinoti, kad pomadą patariama išplauti prieš einant miegoti, kadangi tam tikrais atvejais ji gali palikti dėmes ant patalynės. Žinoma, tai priklauso nuo to, kokią priemonę ir kokius jos kiekius naudojate. Mūsų praktikoje dar neteko susidurti su problemomis dėl dėmių, nors plaukus esame įpratę plauti ryte. Kaip jau minėjome, pradėję naudoti priemones, Jūs greitai pažinsite jas ir perprasite visas naudojimo subtilybes.

Plaukams plauti naudokite kokybišką šampūną. Kaip minėjome, dalis priemonės plaukuose lieka net po plovimo. Tai yra privalumas, nes kitą dieną Jums reikės mažiau priemonės formuojant šukuoseną iš naujo. Visiškai pomadą pašalinsite tik po kelių plovimų, tačiau yra specialių šampūnų, kurie šią priemonę išplauna daug lengviau ir greičiau. Viena iš jų – DAX plaukų šampūnas, kurį taip pat galite įsigyti mūsų parduotuvėje.

Pomadų D.U.K.

  • Kas yra pomados fiksacija?

Tai pomados savybė fiksuoti plaukus. Trumpiems, paklusniems ir lengvai formuojamiems plaukams tinka lengvos fiksacijos pomada. Jei plaukai nėra paklusnūs, siūlome rinktis vidutinės arba stiprios fiksacijos priemonę. Norint formuoti sudėtingas šukuosenas arba ilgus plaukus siūlome naudoti stiprios fiksacijos priemones.

  • Ką daryti, jei pomada sustingsta nebaigus formuoti plaukų?

Svarbiausia nepanikuoti. Jei taip nutinka, siūlome naudoti plaukų džiovintuvą ir šilto oro srove sušildyti plaukus.

  • Kaip pašalinti pomadą iš plaukų?

Plauti, turbūt ne vieną kartą, o gal net ir daugiau. Norint visiškai ją išplauti, duše teks praleisti kelias papildomas minutes. Nepamirškite, kad nereikia stengtis visiškai išplauti priemonės iš plaukų. Užsilikęs pomados kiekis Jums leis lengviau kontroliuoti plaukus, o ir formavimui pačios priemonės reikės mažesnio kiekio. Specialūs šampūnai, tokie kaip DAX, padeda lengviau išplauti plaukus.

  • Ar galima miegoti su pomada plaukuose?

Galima, tačiau nepamirškite atsargumo. Didelis kiekis pomados plaukuose gali lemti dėmes ant pagalvės. Tačiau jei formavimui naudojate nedidelį kiekį priemonės, jei pati priemonė nėra labai tepli, galite miegoti su pomada plaukuose. Svarbiausia perprasti savo plaukų priemonę, naudodami greitai suprasite jos naudojimo subtilybes.

  • Niekaip nepavyksta suformuoti norimos šukuosenos. Ką daryti?

Nenusiminti. Kantrybės! Pomada yra praktikos ir įgudžių reikalaujanti priemonė. Laikui bėgant įgūdžiai gerės ir Jums atsivers neribotos plaukų formavimo galimybės.

Pomadų galimybes galite įvertinti peržiūrėję žemiau esančias nuotraukas. Šukuosenų autoriai – Schorem barbers, Reuzel pomadų kūrėjai. Šias pomadas, kaip ir daugelį kitų, galite rasti mūsų parduotuvėje.

Griežtai draudžiama www.sukausa.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.sukausa.lt kaip šaltinį.