Reikia pagalbos ? Skambinkite +370 63339131

Neatrastas skutimosi būdas

schorem_haarsnijder_barbier_004

Ar žinote, ko tikriausiai nė vienas vyras negali išvengti per visą gyvenimą? Jei Jūs moteris, galbūt šis klausimas bus kėblokas, tačiau didžioji dalis vyrų drąsiai atsakytų – skutimosi. Apie skutimąsi galima kalbėti labai daug. Yra begalė skirtingų nuomonių šiuo klausimu ir visos jos savaip teisingos. Netgi prisiekę barzdočiai neišvengia skustuvo ašmenų – juk norint išlaikyti tobulą barzdos formą, ją privalu retkarčiais padailinti skustuvo pagalba. Šį kartą pabandysime apžvelgti keletą skutimosi priemonių, kurios mums padarė įspūdį ir apie kurias esame girdėję tikrai labai gerų atsiliepimų. Beje, dauguma vyrų, išbandę šį skutimąsi, tvirtina, kad pagaliau atrado tobulą skutimosi būdą. Taigi – tobulas skutimasis, koks jis?

Ko reikia skutimuisi? Peiliuko ir skutimosi priemonių. Abu komponentai yra labai svarbūs, todėl negalima išskirti vieno iš jų, kuris gali būti naudingesnis norint pasiekti geriausių skutimosi rezultatų. Svarbu ir peiliuko kokybė bei efektyvumas. Dažniausiai tai atsiremia ir į kainą, bet tik iš dalies. Kodėl? Tai taip pat pabandysime paaiškinti. Tačiau turbūt svarbiausia yra turėti žinių, kurios leistų pasiekti norimų rezultatų.

.

.

Pradėkime nuo skutimosi priemonių, kurių yra begalė. Ar pastebėjote, kiek daug jų yra prekybos centrų lentynose? Tačiau ar pastebėjote, koks nedidelis priemonių pasirinkimas pagal jų tipą? Parduotuvių lentynose dominuoja skutimosi putos ir želė. Tai yra pačios pigiausios ir prasčiausios skutimosi priemonės, kurias, kad ir kaip būtų gaila, naudoja didžioji dalis vyrų. Didžiausias šių priemonių minusas yra efektyvumas, tiksliau – jo nebuvimas. Naudojant putas arba žele, oda yra lengvai pažeidžiama, atsiranda paraudimai, kartais net spuogeliai ar nedidelės žaizdos. Tai yra pažeistos odos simptomai. Dažniausia to priežastis yra išsausėjusi oda (skutimosi želė ir putos odos nedrėkina arba drėkina labai prastai) bei nepakankamas sutepimas, t.y. atsiradusi trintis žaloja Jūsų odą. Taip pat šios priemonės yra brangios. Teoriškai jos nekainuoja daug, tačiau vertinant jų efektyvumą ir žinant, kad jų reikia žymiai daugiau nei kitų priemonių, galima teigti, kad tai pakankamai brangios skutimosi priemonės. Negalima pamiršti ir šių produktų sudėties. Dažniausiai neskaitome jos, nes žinome, kad tikrai nieko gero nerastume.

Jokiais būdais negalima teigti, kad kitos priemonės, tokios kaip kokybiški skutimosi kremai, losjonai ar net tradicinio skutimosi muilas, yra nieko vertos. Mes patys be galo mėgstame tradicinį skutimąsi su tiesiais skustuvais, šepetėliais ir karštais rankšluosčiais, tačiau dėl laiko sumetimų tuo galime mėgautis ne itin dažnai. Dėl tos pačios laiko stokos ir skutimosi paprastumo mes pradėjome naudoti skutimosi aliejų. Taip, būtent ši priemonė ir daro stebuklus.

.

.

Skutimosi aliejus turi labai daug privalumų. Pirmiausia – ši priemonė turi dvejopą poveikį – ją naudojate prieš skutimąsi ir po skutimosi. Taip, ji puikiai pakeičia priemones po skutimosi, kadangi maitina ir ramina odą. Skutimosi aliejus užtikrina geresnį skutimąsi, jūs išvengsite odos pažeidimų. Skutimosi aliejus veikia ne tik kaip trintį mažinanti, bet ir kaip drėgmę odoje sulaikanti priemonė. Šiuo atveju ne skustuvo ašmenys prisitaiko prie odos, o atvirkščiai – oda prisitaiko prie ašmenų. Drėgna oda yra elastinga ir sunkiai pažeidžiama, skutimosi metu ji nesipriešina ašmenų spaudimui, prisitaiko prie jų formos, taip išvengiate odos pažeidimo. Puikus pavyzdys yra rankos. Žiemą jos itin pažeidžiamos, sausa oda lengvai skilinėja. Vasaros metu tokių problemų nekyla, kadangi šiuo laikotarpiu odai netrūksta drėgmės. Kitas pavyzdys – medžio šaka. Sausą šaką perlenkti yra vieni juokai, o drėgna šaka lengvai nelūžta. Taigi tiek rankų, tiek veido oda yra lengvai pažeidžiama kai trūksta drėgmės – skutimosi aliejus sulaiko drėgmę odoje, dėl ko ją sunkiau pažeisti.

Skutimosi aliejaus naudojimas yra pigesnis nei kitų priemonių. Aliejų kainos prasideda nuo ~14 € (48 LTL.) . Kaina dažniausiai atsiremia į priemonės tūrį ir gamintoją. Taigi aliejus maždaug du kartus brangenis nei putos ar želė, tačiau skutimosi aliejaus užteksite ilgesniam laikui bei ženkliai pagerinsite skutimosi kokybę. Be viso to yra ir kitų privalumų – skutimosi aliejai yra gaminami iš natūralių medžiagų. Priklausomai nuo sudėties, aliejai turi ir tam tikrų maitinamųjų savybių. Negalima pamiršti ir priemonės patogumo. Mažas priemonės dydis pravers keliaujantiems, kadangi tradicinės putos ar želė lagamine užima daug vietos, dėl ko dažniausiai keliaujant tenka jų atsisakyti.

.

.

Aliejaus naudojimas yra labai paprastas. Yra tam tikri žingsniai, kurių vertėtų laikytis, tačiau kaip ir dauguma atvejų kiekvienas vyras laikui bėgant susikuria savą priemonės naudojimo sistemą, kuri jam yra patogiausia. Pagrindinė taisyklė skutimosi metu naudojant aliejų – nepamiršti vandens. Kaip minėjome, aliejus puikiai sulaiko drėgmę odoje. Todėl prieš naudojimą būtina padaryti viską, kad oda būtų kuo geriau paruošta skutimuisi. Geriausių rezultatų pasieksite skusdamiesi po dušo. Maudantis oda sudrėksta, o karšti vandens garai atveria poras, pro kurias aliejus lengviau prasiskverbs į odą. Dušą gali puikiai atstoti sudrėkinti karšti rankšluosčiai. Jei Jums netinkamas ir šis variantas, tai tiesiog pasistenkite gerai nuprausti veidą kuo šiltesniu vandeniu. Reikiamą aliejaus kiekį įlašinkite į delną 3 -5 lašelius (kiekvieno vyro barzda ir jos ilgis skirtingi, su laiku suprasite, koks aliejaus kiekis Jums reikalingas) ir kitos rankos pirštais padenkite reikiamas skusti vietas. Jei aliejaus įsilašinote daugiau nei Jums prireikė, aliejaus perteklių galite įtrinti į galvos plaukus ar į rankas. Priemonė savo maitinančiomis savybėmis tikrai pasitarnaus ir aliejaus švaistyti nereikės. Kita taisyklė – vėl reikalingas karštas rankšluostis arba kuo šiltesnis vanduo. Naudojant skutimosi aliejų, būtina palaikyti reikiamą veido drėgmę. Vanduo ir aliejus tarpusavyje nesimaišo, būtent tai ir užtikrina puikų skutimąsi bei apsaugo odą nuo peiliuko. Skusdamiesi visada turite palaikyti odos drėgmę, jei pajutote, kad Jūsų norima skusti vieta nėra drėgna, tiesiog sudrėkinkite ją karštu vandeniu ir tęskite skutimą. Nepakankamą vandens kiekį ant veido lengvai pastebėsite – skustuvas taip sklandžiai nebeslys Jūsų veido oda. Kaip minėjome, nedidelis šilto vandens kiekis and veido ir Jūs tesiate nepriekaištingą veido skutimą.

.

.

Taigi daugelio dar neatrasta, nuostabi skutimosi priemonė iš tiesų palengvina skutimąsi. Kartu su aliejumi siūlome išbandyti ir dviašmenį skustuvą (arba jei pasitikite savimi – vienašmenį), kurį naudoti iš tiesų labai paprasta ir saugu – ne be reikalo šis skustuvas vadinamas safety razor. Šių dviejų skutimosi priemonių dėka Jūs visam laikui pamiršite nieko vertas skutimosi putas, nekokybiškus peiliukus bei pažeistą veido odą. Taigi, kai oda drėgna, aliejus padengęs Jūsų veido skutamas vietas, belieka imtis skutimosi. Pradėkite nuo skutimo pagal plauką, baigę sudrėkinkite veidą šiltu vandeniu ir pakartokite tai dar vieną kartą. Paskutinį kartą (vėl sudrėkinę veidą šiltu vandeniu) atsargiai skuskite prieš plauko augimo kryptį. Kiekvieno vyro plaukai auga skirtingu kampu, būtent dėl šios priežasties skutant reikia rasti geriausią skustuvo padėtį. Geriausią kampą tarp skustuvo ašmenų ir odos rasite jau po pirmojo skutimosi. Ir svarbiausia – niekur neskubėkite. Kuo preciziškiau ir atidžiau viską atliksite, tuo geresnį rezultatą pasieksite ir išvengsite žaizdų. Geriausia skusti ~3 cm ilgio intervalais, taip tikrai nepaliksite nenuskustų vietų. Taip pat skustis lengviau judinant visą ranką, o ne vien riešą. Ir jokiais būdais nespauskite skustuvo! Šie skustuvai pagaminti taip, kad vien jų svorio užtektų reikiama jėga remtis į odą (ko tikrai negalima pasakyti apie tradicinius daugiaašmenius peiliukus). Taip pat skutant, kur įmanoma, siūlome patempti odą, taip pasieksite net ir sunkiausiai prieinamus plaukelius. Baigę skustis nuplaukite veidą šaltu vandeniu, taip pašalinsite likusius plaukus ir užversite poras. Kelis lašus skutimosi aliejaus delne sumaišykite su panašiu kiekiu vandens ir padenkite veidą. Būtent taip Jūs galite naudoti skutimosi aliejų vietoj priemonių po skutimosi. Priemonėje esantys eteriniai aliejai dezinfekuoja ir puoselėja odą. Nesausinkite veido rankšluosčiu, leiskite jam savaime nudžiūti. Ir nepamirškite prižiūrėti skustuvo – po kiekvieno skutimosi išplaukite po tekančiu vandeniu.

.

.

Taigi toks yra mūsų nuomone tobulas skutimasis. Naujai atrasta priemonė – skutimosi aliejus, ir puikiai pažįstamas dviašmenis skustuvas (safety razor). Šio skustuvo galimybėmis niekada nedvejojome, tiesiog naudojant įprastas priemones su juo yra labai lengva įsipjauti ar pažeisti odą. Tačiau skutimosi aliejaus ir šio skustuvo kombinacija yra tobula – aliejus puikiai apsaugo odą nuo pažeidimų, o dviašmenis skustuvas palieka nepriekaištingai nuskustą veido odą. Finansine išraiška skutimas naudojant aliejų ir dviašmenį skustuvą yra pigesnis, nei naudojant putas ir daugiaašmenius skustuvus. Pastarųjų galvutės kainuoja tikrai nepigiai ir tarnauja ne itin ilgai. Dviašmenių skustuvų ašmenis galite nusipirkti už mažiau nei eurą, o aliejaus užteksite tikrai ilgam.

Jei išbandėte daug būdų skustis, bet taip ir neradote geriausio, siūlome išbandyti šių priemonių kombinaciją. Tai ne tik pigesnis skutimosi būdas, bet ir efektyvesnis. Naudojant aliejų, Jums nebereikės naudoti priemonių po skutimosi, nes aliejus atlieka ir jų funkciją. Mums tai metų atradimas, tikimės, kad ir Jūs atrasite šį skutimosi būdą ir pagaliau mėgausitės nepriekaištingu skutimusi.

Skutimosi priemones rasite čia
Griežtai draudžiama www.sukausa.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.sukausa.lt kaip šaltinį.