Reikia pagalbos ? Skambinkite +370 67222044

Barzdos aliejus. Kas tai?

cdn

Barzdos – prisipažinkite, juk kasdien jas matote. Bet kodėl vienos barzdos yra teisingos, o kitos – ne? Labai klaidinga manyti, kad barzda užauga tik nesiskutant.
Teisingą barzdą užauginti galima tik tinkamai ją prižiūrint. Apie pirmuosius žingsnius auginant barzdą rašėme ankstesniame mūsų straipsnyje, jį galite rasti čia. Šį kartą pakalbėsime apie barzdos priemones, tiksliau – barzdos aliejų.
Koks magiškas skystis yra tuose mažuose buteliukuose? Kokius stebuklus jis daro ir kodėl dažnai ši priemonė yra laikoma geriausiu barzdos draugu?

Barzdos aliejai šiuo metu yra nepaprastai populiari barzdos priežiūros priemonė. Šis barzdai skirtas aliejus yra įvairių eterinių aliejų mišinys. Šios priemonės receptų yra labai daug, kiekvienas barzdos aliejus turi skirtingas savybes, kurios priklauso nuo gamyboje naudojamų eterinių aliejų. Savo ruožtu kiekvienas aliejus pasižymi tam tikromis savybėmis ir yra naudojamas toli gražu ne vien norimam kvapui gauti. Dažnai sudėtyje sutinkamas pačiulių eterinis aliejus. Šis aliejus pasižymi išskirtiniu kvapu, kuris be išimties visiems įsirėžia į atmintį, gydo nuo odos infekcijų. Santalmedžio eterinis aliejus drėkina ir tonizuoja odą, valo nuo mikrobų, pasižymi antiseptinėmis savybėmis bei suteikia puikų kvapą. Barzdų aliejų gamyboje taip pat dažnai naudojamas ir simondsijų aliejus. Be daugybės gydomųjų odos savybių, šis aliejus be galo naudingas ir plaukams. Jiems suteikia žvilgesį, stiprina plaukus ir juos atgaivina bei skatina augimą. Ir tai tik keli ingredientai, kurie yra naudojami barzdų aliejaus gamyboje. Taigi skirtingų eterinių aliejų mišiniai pasižymi tam tikromis savybėmis, todėl jokiais būdais negalima teigti, kad visi barzdų aliejai yra vienodi. Rinkdamiesi aliejų visada atkreipkite dėmesį į sudėtį ir nuspręskite, kuris jums yra tinkamiausias. Juk nuo sudedamųjų aliejaus dalių priklausys ir jūsų priemonės kvapas.

Dažnai vyrai teigia, kad neaugina barzdos, nes susiduria su nepakenčiamu barzdos niežėjimu. Vieniems jis pasireiškia labiau, kitiems mažiau. Dažnu atveju šis nemalonus reiškinys lemia apsisprendimą atsisakyti barzdos ir grįžti prie skutimosi peiliukų. Barzdos aliejus yra ta priemonė, kuri jums padės kovoti su barzdos niežėjimu. Aliejus maitina plaukus ir juos suminkština, taip išspręsdamas niežėjimo problemą.

Nors ir rečiau pasitaikanti problema, tačiau labai nemaloni – pleiskanos. Jos padengia jūsų mylimą barzdą ir tikrai neprideda grožio. Vėlgi, barzdos aliejus yra puikus šios problemos sprendimo būdas. Naudodami aliejų jūs maitinsite ir drėkinsite ne tik barzdos plaukus, bet ir veido odą. Nepamirškite reguliariai šukuoti barzdą, šie du ritualai padės atsikratyti pleiskanų.

Barzdos augimas labai priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbus miegas, taip pat mityba. Tinkamai maitindamiesi mes suteikiame barzdai medžiagų, kurios užtikrina jos sveiką augimą. Plaukai augimo metu natūraliai netenka tam tikrų medžiagų ir drėgmės, o barzdos aliejus užtikrina reikiamą drėgmę plaukams.

.

.

Galiausiai reikia nepamiršti ir kvapo. Dažnam tai yra svarbiausias veiksnys, lemiantis tam tikro barzdos aliejaus pasirinkimą. Vienareikšmiškai negalima teigti, kad kvapas nesvarbus, juk šia priemone padengę barzdą, kvapą jusite visą dieną. Tai labai asmeniškas klausimas, kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Jau anksčiau minėti pačiulių eteriniai aliejai suteikia labai vyrišką kvapą, kuris dažnai asocijuojasi su tradicinėmis vyriškomis priežiūros priemonėmis. Galima rasti ir galybę kitų specifinių kvapų – ananasų, citrinų, imbiero, vanilės, mango, miškų ar net šokolado.

.

.

Dažnai vyrai klaidingai supranta barzdos aliejaus paskirtį. Kokio ilgio barzdai tinkama ši priemonė? Klaidinga yra manyti, kad barzdos aliejų naudoja tik užkietėję barzdočiai, kurių barzdos siekia ne vieną ir ne tris centimetrus. Net ir trumpi plaukai nusipelno meilės ir priežiūros. Jei barzda nėra ilga, tai dar nereiškia, kad jai nereikia skirti dėmesio. Kitos priemonės, tokios kaip barzdos balzamas, yra skirtos šiek tiek ilgesnėms barzdoms, tačiau aliejų drąsiai galima naudoti net ir kelių (ar net vienos) savaičių ilgio barzdai. Priežastys tos pačios – nuostabus kvapas, žvilgesys, maitinami plaukai, niežėjimo nebuvimas, sveika oda ir t.t. Taigi, jei jūsų barzda nėra ilga, tai dar nereiškia, kad ji nenusipelno meilės.

Kodėl barzdos aliejai pateikiami tokiais nedideliais kiekiais? Dažniausiai barzdos aliejų buteliukų tūriai svyruoja nuo 10 ml iki 30 ml, taip pat yra ir didelių tūrių buteliukai, kuriuose gali būti net 50 ml aliejaus. Taip, tai labai nedidelis kiekis, tačiau barzdos aliejus nėra šampūnas ar dušo gelis. Klaidinga manyti, kad tokio nedidelio kiekio užteks trumpam. Ši priemonė naudojama labai nedideliais kiekiais, kasdienei barzdos priežiūrai užtenka 2-4 lašų vienam kartui. Pagal poreikį  priemonę galima naudoti ne vieną kartą per dieną, didesniu aliejaus kiekiu. Tam tikri produktai parduodami kartu su dozavimo pipetėmis patogesniam naudojimui, tačiau net ir be pipetės šią priemonę labai paprasta naudoti. Kodėl užtenka tik kelių lašų aliejaus? Barzdos aliejus yra labai skvarbi ir dažniausiai itin tiršta priemonė, nedidelio kiekio visiškai užtenka padengti barzdą.

.

.

Naudojimas. Tai ganėtinai individualus klausimas. Kiekviena barzda yra skirtinga, todėl turi ir skirtingus poreikius. Įprastai priemonę patariama naudoti vieną arba kelis kartus per dieną jau minėtomis dozėmis. Barzdos aliejų įtrinkite į barzdą pirštais ją masažuodami. Patariama pradėti pirštais šukuojant iš apačios į viršų, tada iš viršaus į apačią. Galiausiai naudodami kelis lašus aliejaus padenkite paviršinį barzdos sluoksnį švelniai glostydami arba šukuodami plaukus. Tokiu būdu suformuosite norimą barzdos formą. Taip, ši priemonė ne tik maitina barzdą, bet ir padeda ją formuoti.

Taigi, barzdos aliejus yra viena iš svarbiausių barzdos priežiūros priemonių, be kurios barzda tikrai nesijaus mylima. Tai drėkiklis, kvepalai, maitinamasis kondicionierius ir formavimo priemonė viename. Nesvarbu, ar jūsų barzda ilga, ar trumpa, ji vistiek nusipelno šio gėrio. Net neabejojame, kad už tai barzda jums atsidėkos nepriekaištingu kvapu, žvilgesiu ir grožiu. Mylėkime savo barzdas.

Barzos aliejus galite rasti čia

Griežtai draudžiama www.sukausa.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.sukausa.lt kaip šaltinį.